HAKKIMIZDA

TEKNO GRUP

TEKNO GRUP 1998 Yılından beri, yurt içinde ve yurt dışında çok sayıda yeni büyük sanayi (özellikle şeker sanayi ile ilgili) tesisinin projelendirilmesi, kurulması, işletilmesi ile mevcut sanayi tesislerinin kapasite artırımı ve modernizasyonu projelerinde uzun yıllar beraber çalışmış, Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş. bünyesinde her kademede ve üst yönetimlerde (Müdür, Daire Başkanı ve Genel Müdür yardımcısı gibi) görev yapmış ve konularında uzman on dokuz (19) TEKNO-GRUP Kurucu Ortağı, sahip oldukları geniş bilgi ve deneyimlerini bir araya getirerek, güçlü bir şirket oluşturma kararı almışlar ve bu kararın ürünü olarak da Tekno Grup Mühendislik ve Ticaret Limited Şirketi, 4 Ağustos 1998 tarihinde ANKARA'da faaliyetine başlamıştır.

Bu tarihten itibaren donanım, yapılanma ve organizasyon çalışmaları yapılmış, yurt içi ve yurt dışı temsilcilik bağlantıları kurularak şirketin şimdiki profili oluşturulmuştur.

Mühendislik uygulamaları, uluslararası ticaret ve işbirliği konularında ileri seviyede bilgi birikimine, gelişmiş iletişim-ofis donanımına haiz TEKNO GRUP Müh. ve Tic. Ltd. Şti. sahip olduğu deneyimli uzman grupları ile konusunda Türkiye'nin lider kuruluşlarından biri olmayı amaç edinmiştir.

Şirketimiz dalında uzman kurucu elemanlarının yanı sıra iş hacmine göre ihtiyaç duyulması halinde sözleşme yaptığı, Türkiye Şeker Fabrikaları'ndan emekli olmuş, çok sayıda kalifiye usta, ustabaşı ve taşeronları da görevlendirme imkanına sahiptir.

Milli ve Uluslararası genel ve ticari ahlak, çalışma, çevre koruma kurallarına uygun olarak çalışmalarını sürdüren TEKNO GRUP Müh. ve Tic. Ltd. Şti., gerek kendi adına, gerekse yerli ve yabancı kuruluşlarla işbirliği ve ortak girişimler yaparak, Türkiye'de ve yurt dışında büyük projeler gerçekleştirmeye hazırdır.

Firmamızın ana faaliyet konusu, sanayi tesisleri ile ilgili temel ve detay mühendislik hesapları ile projelerini yapmak, bunlarla ilgili ithalat ve ihracat işlerini organize etmektir. Diğer sanayi tesisleri yanında özellikle şeker fabrikalarının kurulması, tevsii ve modernizasyonu için mühendislik ve danışmanlık hizmetleri vermek, montaj, süpervizörlük ve devreye alma işlerini yapmak ana iş konularımız arasındadır.